Пропорционалдылық, сұлулық пен денсаулық үшін тек ғылым саласындағы білім ғана емес, сонымен бірге өмір бойы жаттығу мен гимнастикада қажет.

Платон

«Дене шынықтыру» пәні салауатты өмір салтына деген сенімдеріңді қажет етеді. Біз сіздердің денсаулығыңызды күшейтіп, мамандықты табысты дамыту үшін сіздің психо-физикалық жағдайыңызды оңтайландыруды үйренесіз.

Біз студенттерді физикалық жетілдіру және олардың салауатты өмір салтына деген қажеттіліктерін қалыптастыру үшін қолайлы жағдайлар жасауда міндетімізді қарастырамыз:

• өмірлік маңызды дағдыларды меңгеру;
• командалық рухты тәрбиелеу;
• университетте, қалада, республикалық және халықаралық деңгейде жарыстарға қатысу және ұйымдастыру.
Дене шынықтыру және спорт секторы жеке таңдауын және денсаулығының жағдайын ескере отырып, түрлі спорт түрлері бойынша сабақтарды ұсынады:
• футбол
• волейбол
• баскетбол
• шахмат
жеңіл атлетика
• самбо
• Қазақша күрес
• спорттық би

Сектордың оқытушылары әр түрлі орта және жоғары оқу орнынан тыс конкурстар өткізеді, сондай-ақ денсаулықты насихаттау және жаман әдеттерден бас тарту бойынша семинарлар мен пікірталастар жүргізеді.
Студенттер арасында салауатты өмір салтына деген саналы ниет біздің мақсатымыз.
Сіз спорттық іс-шараларға қатысушы боласыз ба, студенттердің атмосферасына еніп, ең қызықты және жарқын спорт жарыстарына қызықты жанкүйер болғыңыз келеді және ақыр соңында, тек дені сау, сенімді, өмірлік сәулелену үшін, жақсы көңіл-күймен бөлісіп, жастықты ұзартасыз ба?
Егер сіздің жауапыңыз «Ия!» Болса, онда сіз біздің командадасыз!