Сөйлей алмайтын адам биік мансапқа жете алмайды

Наполеон

Бұл сөздер тілдерді оқыту мақсатының басты ғдары мен нәтижелерін толық айқындайды.
Миссиясы
Қазақ, орыс тілдерінде кәсіби, тұлғааралық, мәдениетаралық және жалпы қарым-қатынас жасауға  қажетті қабілеттері дамыған мамандардың жаңа толқынын дайындау.
Мақсаты¬¬– заманауи әлеуметтік-қатысымдық ортаның талаптарына сай, бәсекеге қабілетті мамандар дайындау.
Сектор аталған Миссиясына сәйкес өз жұмысын төмендегідей ұстанымдарға сүйеніп ұйымдастырады:
дәстүр мен жаңашылдықтың үйлесімі;
ғылыми ізденіс пен білім беру үдерісінің жүйелі тоғысуы;
оқыту үдерісін әлемдік білім кеңістігіндегі озық тәжірибелер мен тенденцияларды басшылыққа ала отырып ұйымдастыру

Сектор оқытушыларының креативтілігі мен кәсіби  білігі жоғары, олар - педагогиканың алдыңғы қатарлы әдістемелерімен қаруланған, өз саласына қатысты білім мен құзіреттіліктерді  толық игергенмамандар. Барлық сабақтар оқытудың заманауи әдістерімен, білім берудің инновациялық технологияларымен, студенттермен ашық әңгіме жүргізу, креативті рух қалыптастыра алу шеберлігімендараланып тұрады. Мұндай сабақтарда енжарлыққа орын жоқ!
Студенттердің тілді білу деңгейі университетке қабылдану кезінде диагностикалық тест көмегімен анықталады: қазақ мектебінің түлектерінің орыс тілін білу, ал орыс мектебі түлектенің қазақ тілін білуі сараланады.
Қазақ тілін үйрену траекториясы:
1. Жалпы қазақ тілі -> Академиялыққазақтілі
2. Академиялық қазақ тілі -> Іскерлік қазақ тілі
3. Іскерлік қазақ тілі -> Кәсіби қазақ тілі

Орыс тілін үйрену деңгейлері:

1. Жалғастырушы деңгей
2. Жетілдіруші деңгей

Өзінің тілдік дағдылары мен іскерліктерін жетілдіргісі келетін студенттер үшін мынадай электив пәндер ұсынылады:

«Іскерлік қазақ тілі»
«Основы ораторского искусства»
            «Абайтану»

Ұлттық және мемлекеттік атаулы күндерге орай әртүрлі іс-шаралар, соның ішінде ҚР Тілдер күні және т.б. мерекелік кештер, белгілі тұлғалармен кездесулер, танымал қайраткерлермен сұқбат, «Дөңгелек үстелдер», ойкөкпарлар (дебат), ойталқылар ұйымдастырылып отырады. Мұндай шаралар тілді үйрену үдерісінің қызықтылығын, танымдылығын арттырып, мазмұнын байыта түседі.
Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласындағы идеяларды жүзеге асыру мақсатында қазақ және орыс тілдері секторы студенттердің рухани әлеуетін көтеретін, адамгершілік пен елжандылық қасиеттерін, шығрмашылық өрістерін кеңейтуге бағытталған аудиториядан тыс жұмыстарды жүйелі жүргізіп отырады. Осы мақсатта интеллектуалдық жобалар байқауы, сахналық қойылымдар, театрларға, мұражайларға саяхаттар ұйымдастырылады.
Қазақтың сөз өнері қызықтыратын студенттер үшін «Тіл ¬- тағылым» клубы жұмыс жасайды.
ҚБТУ-дың визит карточкасына айналып, біздің жоғары оқу орнымыздан тыс жерлерге де танымал болған, он жылдан аса уақыт бойында үздіксіз ұйымдастырылып келе жатқан дәстүрлі «БРБ-шоу!» шарасының студенттер үшін маңызы ерекше! Оның ұйымдастырушысы – орыс тілі пәнінің оқытушысы Бекенова Райхан Болатқызы! Оның шәкірттері жыл сайын  оқу семестрінің соңында алған білімдері мен үйренген дағдыларын өзгеше, қайталанбас, креативті ШОУ түрінде паш етеді! Бұл шоуда бәрі де бар: театр да, өткір де тапқыр әзіл де, әсем әуезге толы саз да, мәнерлі оқу да, қызықтфы бейнематериал да, әртүрлі костюм де, таңғажайып маскарад та, салют пен фейерверк те, басқа да көздің жауын алар, көңілге ой салар тамашалардың барлығы да осында! Оны сөзбен жеткізу мүмкін емес, тек көзбен көру керек!!!