ҚБТУ Бизнес мектебінің қаржы талдауы бойынша магистрі - Орталық Азиядағы CFA Институтының (АҚШ) аккредитациядан өткен алғашқы және жалғыз бағдарламасы. Бағдарламаның оқу жоспары іргелі қаржылық және экономикалық қағидаттарды қамтиды және студенттерге инвестициялық және активтерді басқару саласындағы білім мен мамандандырылған дағдыларды қамтамасыз етуге арналған.

БАҒДАРЛАМАНЫҢ АРТЫҚШЫЛЫҚТАРЫ

• Қазақстан мен Орталық Азиядағы CFA Институтының (АҚШ) аккредитациядан өткен жалғыз бағдарламасы: cfainstitute.org/about/universities/university-affiliation
  • Бағдарламаның оқу жоспары CFACBOK Дене шынықтыру орталығына сәйкес жасалады және бүкіл әлемде инвестициялық мамандар тарапынан танымал және кеңінен қолданылатын 10 кәсіби саланы қамтиды.
  • Магистранттар оқу бағдарламасын сәтті аяқтағаннан кейін магистр атағы берілгені туралы мемлекеттік диплом алады, сонымен қатар қазіргі уақытта бүкіл әлемде танылған CFA сертификатын алу үшін талап етілетін 3 CFA емтиханынан өтуге қажетті барлық қажетті білім мен дағдыларды алады.

BLOOMBERG ҚАРЖЫЛЫҚ ЛАБОРАТОРИЯСЫ

• ҚБТУ - Қазақстандағы жоғарғы оқу орындардың ішіндегі алғашқылардың бірі болып, банктердегі, инвестициялық компаниялар мен бөлімшелердегі кәсіпқойлар пайдаланатын нақты ақпараттар мен аналитикалық деректерді ұсынатын Bloomberg Professional платформасын құрды.
  • Bloomberg зертханасының негізгі мақсаты студенттер мен магистранттарға, оқытушыларға және зерттеушілерге халықаралық қаржы нарықтарында және компанияларда қолданылатын соңғы мысалдарға, ақпараттық және аналитикалық құралдарға қол жеткізу арқылы өз дағдыларын жетілдіруге көмектесу болып табылады.
  • Bloomberg Қаржылық Лабораториясының бірегей жетілдірілген мүмкіндіктері ҚБТУ-ға түрлі салаларда, банктік-логистикалық және инженерлерден табысқа жетуге ұмтылатын жоғары білікті мамандар мен зерттеушілерді дайындауға көмектеседі.

БАҒДАРЛАМА ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР

• Оқыту тілі: Ағылшын тілі
  • Оқу форматы: Кешкі + сенбі күні бойы (аптасына 4 рет)
  • Ұзақтығы: 15 ай
  • Қабылдау комиссиясы: шілде
  • Басталу күні: қыркүйек
  • Қаржылық талдау саласындағы негізгі магистрлік бағдарлама: 2 700 000 теңге

ҚБТУ түлекері мен бакалавр дәрежесі бойынша қызыл диплом иегерлеріне жеңілдіктер

ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ ЖОСПАРЫ

Бағдарлама магистранттардың 10 мамандықты игеруіне бағытталған, олар CFA білім ұйымына кіреді. Оқу бағдарламасы магистранттарға бүкіл әлемдегі инвестициялық мамандар мансапта ең маңызды деп білетін білім, дағдылар мен қабілеттерге ие болуына көмектесуге арналған. Оқудың барлық кезеңі екі кезеңге бөлінеді: Қордың бағдарламасы және қаржылық талдау саласындағы магистрлік бағдарлама.

Foundation* бағдарламасының оқу жоспары:

Қаржыдағы сандық әдістер I

Инвестициялық шешімдерге арналған экономика I

Корпоративтік қаржы I

Акцияларды бағалау және талдау I

Бекітілген кіріс құралдары I

Туынды қаржы құралдары I

Портфельді басқару I

Қаржылық есептерді талдау I

Этика және кәсіби стандарттар I

* CFA Level I табысты өтетін адамдар Foundation бағдарламасынан босатылады.

Қаржылық талдау саласындағы магистратура бағарламасының оқу жоспары

Компоненттер

Міндетті пәндер

Мамандық бойынша пәндер

Тәжірибе

Эксперименттік зертту жұмысы

Жоба/диссертация қорғау

Міндетті пәндер

Іскерлік байланыстар

Этика және кәсіби стандарттар

Сандық әдістер

Инвестициялық шешімдерге арналған экономика

Бизнес зерттеу әдістері

Мамандық бойынша пәндер

Корпоративтік қаржы

Қаржылық есептілікті талдау

Акцияларды бағалау және талдау

Бекітілген кіріс құралдары

Туынды қаржы құралдары

Портфельді басқару

Практика және жоба / диссертация

Студенттер практика және жоба / диссертация тапсыруы керек.

Эксперименттік - зерттеу жұмысы

Жобаны / диссертацияны қорғау

УНИВЕРСИТЕТКЕ ҚАЛАЙ ТҮСУГЕ БОЛАДЫ

1-ШІ ҚАДАМ: Осы құжаттарды ҚБТУ-тің Бизнес Мектебіне тапсыру (шілде)

• Өтініш нысаны;
  • Диплом мен транскрипттің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
  • Резюме (ағылшын тілінде);
  • 2 ұсыным хат (ағылшын тілінде);
  • Мотивациялық хат (ағылшын тілінде);
  • 3×4 - 6 фотосурет;
  • Жеке куәліктің көшірмесі;
  • №086-У медициналық анықтамасы және рентгендік кескін;
  • Еңбек кітапшасының көшірмесі;
  • IELTS сертификатының нотариалды куәландырылған көшірмесі (6.0 және одан да жоғары) немесе шетел тілінен тест тапсыру туралы түбіртек.

CFA емтиханына тіркеудің болуы оқуға түсу кезінде қосымша болады.

2-ШІ ҚАДАМ: Қабылдау емтихандарын тапсыру (тамыз)

3-ШІ ҚАДАМ: «Foundation» бағдарламасын сәтті аяқтау (қыркүйек - қараша)

CFA туралы

Сертификатталған Қаржы Талдаушысы (Chartered Financial Analyst - CFA) - қаржы және инвестиция саласындағы ең беделді атақтардың бірі.

Бұл атақты емтихандардың үш деңгейін дәйекті түрде тапсырған қаржы мамандары алады. Әр деңгей 300 сағаттық дайындық сабақтарын қамтиды. Орташа алғанда, барлық 3 деңгейден өту үшін үміткерлерге 2 жылдан 5 жылға дейін уақыт қажет.

CFA институты

CFA институты - дүниежүзілік инвестициялар жөніндегі мамандар қауымдастығы.

Ұйым инвестициялық нарықтарда жоғары этикалық стандарттарды белгілейді және жаһандық қаржы қауымдастығы үшін беделді білім көзі болып табылады. Бүгінгі таңда CFA институтының мүшелері әлемнің 141 елінде 111 000-нан астам адам, оның ішінде 102 мың сертификатталған маман және 136 ұжымдық мүшені құрайды. Егер сіз қосымша ақпарат алғыңыз келсе, мына сілтеме бойынша өтіңіз - www.cfainstitute.org.