Нусупов Каир Хамзаевич

БЭжН ҒББО жетекшісі, профессор, ф.-м.ғ.д. Рейтингтік басылымдардағы жарияланымдар циклі үшін қоғамдық ғылыми ұйымдар мен университеттердің марапаттары бар – III дәрежелі «Тау-кен ғылымдарының академиясы» ордені (2021 ж.), «PRIMUS INTER PARES» ордені (ESIC, 2017 ж.), «Doctor of Sciense, honoris causa» (ESIC) атағы, «Ғылыми мектептің негізін қалаушы» құрметті атағы (РАЕ, 2014 ж.), Қазақстанның үздік инженерінің дипломы (ҚР Ұлттық Инженерлік академиясы, 2015 ж.), «Қазақстанның еңбек сіңірген ғылым және білім қайраткері» (РАЕ, 2014 ж.), «ҚБТУ» АҚ алғыс хаты (2019 ж.) және т. б. ҚР ҰҒК мүшесі болып сайланды. Нью-Йорк Ғылым академиясының мүшесі, Ресей Жаратылыстану Академиясының академигі. 167 ғылыми жұмысы бар, оның ішінде халықаралық патенттер - АҚШ, Еуроодақ, КСРО авторлық куәлігі, ҚР 3 патенті және шетелдік халықаралық басылымдарда 45 журналдық мақаласы бар. «ҚБТУ» АҚ-да ҒЗЖ 5 жобасының жетекшісі болды. Арнайы мақсаттағы спутниктерге ядролық сәулелену детекторларын жеткізуді жүзеге асырды (20000 сағат, сертификат бар). Қазіргі уақытта күн элементтерін өндіру бойынша 16 технологияны әзірлеуді, сондай-ақ ҚБТУ-дың жаңа базалық қондырғыларын әзірлеуді жүзеге асыруда. 4 диссертациялық жұмыстың ғылыми жетекшісі – ф.-м. ғ.д., PhD және ф.-м.ғ.к. Хирш индексі – 8. «ҚБТУ» АҚ нанотехнологиялар зертханасының негізін қалаушы болып табылады.

Бейсенханов Нұржан Бейсенханович

БэжН ҒББО жетекшісінің ғылым жөніндегі орынбасары, профессор, ф.-м.ғ.д. 166 ғылыми жарияланымы бар, оның ішінде 29 жарияланымы веб ғылымдар дерекқорында, 1 Халықаралық патенті мен ҚР патенті. «Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігіне 25 жыл» мерекелік медалінің (2016 ж.), рейтингтік басылымдардағы жарияланымдар циклі үшін қоғамдық ғылыми ұйымдар мен университеттердің көп марапаттарының («Академиялық адалдық үшін» наградаларын қоса алғанда (2018 ж.), «Еуропалық сапа» алтын медалі (ESIC, 2014), Александр Македонский ордені (РАЕ, Мәскеу, 2015), «Вильгельм Лейбниц» медалі (ESIC, 2015), «ҚБТУ» АҚ-ның Алғыс хатының («ҚБТУ» АҚ 2019 ж.) иегері. АААС (АҚШ), АБА (АҚШ), Iucr ғылыми қоғамдастықтарының мүшесі, Ресей Жаратылыстану Академиясының академигі. Сарапшы сертификаттары бар және 2004 жылдан бастап Elsevier журналдары үшін жұмыстарға сараптама жасаған. (Magnetism and Magnetic Materials Journal (IF2018-2,683), қолданбалы Surface Science (IF2009-1.406), Solid State Sciences (IF2007-1.698), Materials Science and Engineering B (IF2004-1.330)), Springer (Journal of materials science (If2007-1.081)), IUCR (Journal of Applied crystallography (Wiley-Blackwell, IF2018-2.867), Tecnologia em METALURGIA, materiais e Mineracao (2016 ж.), CMSE жұмыстары (материалтану және инженерия бойынша дүниежүзілік конференция), Қазақстанның PhD диссертациялары және Pakistan инженерлік және қолданбалы ғылымдар институты (Исламабад, Пакистан), ҚР ҰМҒТСО үшін жобалар мен есептер. «ҚБТУ» АҚ-да ҒЗЖ 3 жобасының жетекшісі болды. Ғылыми жетекші 4 диссертациялық жұмыс PhD және ф.-м.ғ.к. Хирш индексі – 8.

Айдарова Сауле Байляровна

Профессор, х.ғ.д., «Құрмет» орденімен, «Қазақстан Республикасының ғылымын дамытуға сіңірген еңбегі үшін», «Қазақстан Республикасының Білім беру үздігі» белгілерімен марапатталған, «Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы» атағына, Ғылым мен техниканың дамуына зор үлес қосқан ғалымдар мен мамандар үшін мемлекеттік ғылыми стипендия иегері, «International Association of Colloid and interface Scientists», «eigoreap colloids and interfaces society» мүшесі. Коллоидтық химия және нанодисперстік жүйелердегі беттік құбылыстар химиясы саласындағы танымал ғалым, ҚР БҒМ ҒЗЖ мемлекеттік бағдарламасы және Темпус EU бойынша жобалардың жетекшісі. Шетелдік Elsevier және American Chemical Society басылымдарында импакт-факторы жоғары 500-ден астам мақалалар, монографиялар мен кітаптар, оқу құралдары, 23 патент және өнертабысқа авторлық куәліктер жарияланды. Журналдың сапасын арттыруға қосқан елеулі үлесін Elsevier «Certificate of Outstanding Contribution in Reviewing: in recognition of the contributions made to the quality of the journal» баспасы мойындады. ҚХР, Ұлыбритания және ЕАЭО жобаларын инновациялық-ғылыми-техникалық дамыту және бағалау министрліктерінің шақырылған шетелдік сарапшысы. Ұлттық Ғылыми Кеңестің Мүшесі. «Бір белдеу, бір жол» мұнай инженерлік институтының құрметті директоры және Пекин Қытай мұнай университетінің құрметті профессоры, Циндао Қытай мұнай университетінің «Мұнай энергетикасы» халықаралық зерттеу зертханасының және «Бір белдеу, бір жол» халықаралық ынтымақтастық зерттеу тобының жетекшісі. Халықаралық гранттардың бірнеше дүркін жеңімпазы және иегері – DAAD академиялық алмасулардың Герман қызметі, Ұлыбритания Корольдік қоғамы және Швейцария ғылыми Қоры. Соңғы 5 жылда 167 еңбек жарық көрді, оның ішінде 80-нен астамы ағылшын тілінде, оның ішінде 35 мақала Elsevier, Springer, American Chemical Society, MDPI, жоғары импакт-факторы бар шетелдік журналдарда жарық көрді. Хирш Индексі – 16.

Аян Митра

физика-математика ғылымдарының докторы, профессор. «Мен докторлық диссертацияны Париждегі Сорбонна университетінде қорғадым. 2011 жылы физика бойынша Нобель сыйлығын жеңіп алған топпен жұмыс істедім. Мен Лагранж адамы едім. Кейін мен профессор Джордж Смутпен жұмыс істеу үшін Қазақстанға, ең алдымен Назарбаев университетіне көшіп келдім. Менің зерттеулердегі қызығушылығым әр түрлі тақырыптармен, соның ішінде есептеу физикасы, астрономия, теориялық физика және жасанды интеллектпен байланысты».