«7М0704 - Материалтану және жаңа материалдар технологиясы» білім беру бағдарламасы бойынша ғылыми, педагогикалық және басқару кадрларын даярлау. Магистратура ғылыми және педагогикалық бағыт бойынша 2 жыл оқу мерзімімен жүзеге асырылады. Оқыту тілі: ағылшын.

Мақсаттары мен міндеттері:

Осы білім беру бағдарламасының негізгі мақсаты - материалтану және өнеркәсіптік индустрия саласында (салалар бойынша) өндірістік, тәжірибелік - конструкторлық және ғылыми-зерттеу қызметі үшін дайындалған кәсіби, бәсекеге қабілетті маман даярлау.

Магистрлік бағдарлама төмендегілерді игеруге мүмкіндік береді::

v  материалтану саласындағы заманауи ғылыми білім мен зерттеу әдістерін және оларды кәсіби және ғылыми-зерттеу қызметінде қолдануды көздейді.;

v  берілген стандарттарға сәйкес тапсырмаларды орындау қабілеті, кәсіби мәселелерді шешуде практикалық тәжірибе, дағдылар мен білім негізінде сәтті әрекет етуді;

v  коррозиялық зақымдану түрлерінің сипатын талдау қабілеті;

заманауи технологияларды пайдалана отырып, коррозиядан металдар мен қорытпаларды қорғау әдістері;

Магистрлер осы білім беру бағдарламасын аяқтағаннан кейін тәжірибелерін өнеркәсіптік индустрияда, ғылыми-білім беру қызметінде шыңдап жұмыс істей алады.

Магистранттар үшін мүмкіндіктер:

1. зерттеу тобындағы ғылыми жобаларға бірлесіп қатысу;
  2. зерттеу нәтижелерін өңдеу және жоғары рейтингті журналдарда жариялау;
  3. халықаралық конференцияларға қатысу.

Магистранттарға Малайзияның беделді университеттерінің бірінде - Universiti Teknologi Petronas (Куала – Лумпур қ.) ғылыми-зерттеу тағылымдамасынан өту, сондай-ақ бір оқу семестрі кезеңінде академиялық ұтқырлық бағдарламаларына (студенттер алмасу) қатысу мүмкіндігі беріледі.

Маңызды қасиеттері:

"7М0704 - Материалтану және жаңа материалдар технологиясы" білім беру бағдарламасының магистранттары үшін, алған білімін іс жүзінде пайдалануына және нарықта бәсекеге қабілетті маман болуына үлкен мүмкіндік береді.

Материалтанушының міндеттеріне кіретін:

1. инновациялық технологияларды әзірлеу және жетілдіру;;
  2. дайын заманауи материалдарды жетілдіру.;
  3. технологиялық және техникалық міндеттерді кезең-кезеңмен шешу ;
  4. жұмыстың негізгі бағыттары бойынша теориялық және практикалық зерттеулер жүргізу;
  5. металл коррозиясын бірінші кезеңнен соңғы кезеңге дейін азайту технологиясын жасау;
  6. көп компонентті қорытпаларды сынау;
  7. болат өнімдеріне негізделген заманауи материалдарды өндіру процесін жоспарлау, жобаларды әзірлеу;
  8. бағдарламалық жасақтаманы қолдана отырып деректерді модельдеу және талдау.

Осы білім беру бағдарламасына түсу үшін талапкер:

1. бакалавр академиялық дәрежесі болуы керек;
  2. ол физика, химия, физикалық химия және мұнай химиясы саласындағы базалық білімге ие болуы керек.

Бағдарламаның кейбір базалық және элективті пәндері:

CHE225 Материалтану және перспективті материалдар технологиясы

CHE224 Заманауи материалтану

CHE221 Коррозиядағы химиялық процестер

CHE231 Материалдарға арналған коррозияға қарсы жабындар

CHE233 Коррозияны басқарудың заманауи әдістері

CHE232 Мұнай-газ өнеркәсібіндегі коррозия

CHE237 Материалдардың негіздері

CHE238 Құбырлардың коррозиясы

CHE2311 Ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру және жоспарлау

CHE239 Материалдарды өңдеудің инновациялық процестері

Байланыстар